KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776183
*
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 20:19:02
1
300 kr
22/6 20:42:15
2
1.200 kr
22/6 20:43:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 20:19:02 | 1 | 300 kr |
22/6 20:42:15 | 2 | 1.200 kr |
22/6 20:43:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37